ROCZNIK 2010 i 2011: Talentiada w orlikach Akademii

W niedzielę 14 czerwca drużyny orlika starszego Akademii "Mała Olimpia" rocznik 2010 i orlika młodszego rocznik 2011 (trener Piotr Górski) rozegrały wewnętrzny turniej na orliku.

Turniej Talentiada rozgrywany jest trochę w innej formie jak tradycyjne turnieje. Ciekawa forma rywalizacji gdzie głównym aspektem jest zabawa, ale nie możemy zapomnieć też o rywalizacji i punktowaniu każdego zawodnika oddzielnie.

Stworzone zostały 4 drużyny- zawodnicy wylosowali numery, a później zespoły przydzielane zostały według specjalnie dobranego klucza. Każda drużyna rozegrała po 5 meczy 12 minutowych grając zawsze w innych składach. Każdy zawodnik z drużyny punktowany był oddzielnie- za zwycięstwo przyznawano 20 pkt., za remis 10 pkt., za przegraną 0 pkt. Dodatkowo za każdą zdobytą bramkę zawodnik otrzymywał 1 pkt.

Turniej był organizowany pierwszy raz w naszym klubie, ale patrząc na zadowolenie zawodników i inną formę zabawy na pewno nie ostatni.