ROCZNIK 2010 i 2011: Udany występ w ogólnopolskim turnieju "Głuchołazy - Keeza Cup 2019"

Dwa zespoły Akademii "Mała Olimpia" rocznik 2010 i 2011 (trener Piotr Górski) wybrały się w Góry Opawskie do Głuchołaz na Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej "Głuchołazy Keeza Cup 209".

Turniej trwał trzy dni i każdy zespół rozegrał 10 meczy na hali jak również po 2 mecze sparingowe pod balonem. Łącznie każda drużyna rozegrała po 270 minut. Dużo gry i narastające z dnia na dzień zmęczenie nie przeszkodziło chłopcom w zajęciu bardzo dobrych miejsc.

Rocznik 2011 jako najmłodsza drużyna turnieju (turniej był dla kategorii wiekowej 2010) zajął bardzo dobre 2 miejsce, natomiast rocznikowi 2010 zabrakło jednego punktu do wejścia do strefy medalowej i ostatecznie zajęli 5 miejsce.

Oprócz zmagań turniejowych bardzo ważną rzeczą był wspólny pobyt, wspólnie spędzone chwile w Ośrodku ,,Banderoza’’. Chłopcy uczyli się strzelać z łuku, odbyli sesję w jaskini solnej i mieli okazję oglądać na żywo mistrza Polski we Freestyle Football Pana Dawida Krzyżowskiego od którego otrzymali również autografy i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie oprócz medali i wyróżnień chłopcy dostali od sponsora- firmy KEEZA pamiątkowe koszulki.

Warto nadmienić, że najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartosz Dębiński (rocznik 2011). Wyróżniony został również Aleks Wdzięczny (rocznik 2010). Koronę króla strzelców zdobył zawodnik Hattricka Głuchołazy zdobywając 13 bramek wyprzedzając różnicą tylko jednej bramki Szymona Kawkę z Olimpii II.

Dziękujemy prezesowi GKS Bedlno za zaproszenie i możliwość udziału w tak fajnie zorganizowanym, stojącym na dobrym poziomie turnieju. Dziękujemy również rodzicom obydwu grup za pomoc w organizacji wyjazdu.

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS Hattrick Głuchołazy

2. MKS Olimpia Koło II

3. FA Champions Piotrków Trybunalski

4. LKS Tworków

5. MKS Olimpia Koło I

6. Concordia Knurów

7. GKS Bedlno I

8. GKS Bedlno II

9. Lwówianka Lwówek

Olimpia Koło I: 5 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki- bilans bramkowy: 33-13

Bramki strzelili: Aleks Wdzięczny x11, Miłosz Andrzejczak x11, Wiktor Ugarenko x5, Wojciech Frydrych x3, Marcel Kmieć x2, Szymon Kopeć,