SENIORZY: "Będziemy jeszcze ciężej trenować"

Z trenerem IV-ligowej MKS Olimpii Koło Tomaszem Mikusikiem mieliśmy okazję porozmawiać na temat przygotowań i sytuacji jaka jest w klubie.

– Pomimo słabym wyników w IV lidze pozostaje Pan na stanowisku trenera drużyny seniorów. Jakie ma pan plany aby poprawić sytuację w tabeli ?

Na pewno jeszcze ciężej trenować. Mam do dyspozycji bardzo młody skład, jednak ciężką pracą na treningach i jeszcze większym zaangażowaniem można osiągnąć bardzo wiele. Potrzebujemy jedynie czasu. Zdaje sobie sprawę, że nie mamy go zbyt dużo, jednak nie poddajemy się. Bazujemy na swoich zawodnikach i wychowankach, chcemy aby wynik osiągneli zawodnicy z Koła, nie chcę budować drużyny na zasadzie Armii Zaciężnej, bo dobrze wiemy jak to w późniejszym czasie wpływa na drużynę.

– Jak wygląda sytuacja z kadrą drużyny ?? Kto odchodzi kto przychodzi ?

Na chwilę obecną odeszło pięciu zawodników, trzech wypożyczonych z Górnika Konin oraz dwóch z Tura Turek. Dawid Wiśniewski i Piotrek Rutkowski zrezygnowali z przyczyn osobistych i nie wznowili treningów. Na pierwszym treningu wspólnie z nami trenowali powracający z wypożyczenia trzech zawodników: bramkarz Jakub Zawilski (UKS SMS Włocławek), Konrad Cieślak (GKS Sompolno), Dawid Nowak Warta Eremita Dobrów). Grą w Olimpii jest zainteresowanych jeszcze kilku zawodników. Prowadzili także rozmowy z innymi zawodnikami, jednak są to na razie wstępne rozmowy.

- Rozegracie 5 sparingów. Sparingpatrznerzy grają w wyższych ligach niż rywale z poprzedniego okresu przygotowawczego przed rozpoczęciem IV ligi. Czy to nauka, że nie warto grać z niżej notowanymi rywalami ??

Raczej chęć ogrania zawodnika na podobnym poziomie na którym rozgrywamy spotkania ligowe. Obecna IV liga różni się od tej z przed kilku lat. Zaplanowane spotkania kontrolne będą miały realne odzwierciedlenie sytuacji jak i poziomu na kim występujemy w IV lidze, aby móc poprawnie zweryfikować umiejętności zawodników.

- W lidze Wojewódzkiej grają zdolni juniorzy z rocznika 2002 i 2003 trenera Łukasza Kujawy, którzy mieli szanse zostać nawet wicemistrzami rundy jesiennej. Czy zwrócił Pan na kogoś uwagę ?

Na chwilę obecną szansę treningów z pierwszą dostał 16-letni Dawid Zawadzki i Jakub Zawilski. Jest jeszcze kilku zawodników, których obserwuje, chce dawać szanse nowym zawodnikom, jednak na chwilę obecną są cały czas jedynie przeze obserwowani.

- Czy IV liga pozostanie w Kole ?

Nie ukrywam, że będzie to bardzo trudne zadanie do zrealizowania, jednakże nie składamy broni. Mogę zapewnić, że w każdym z zawodników zaszczepię wolę walki. Pełne zaangażowanie oraz determinacja będzie połową sukcesu. Na pewno nie zmienimy swojego stylu walki jaki prezentowaliśmy w rundzie jesiennej, brakowało nam wiele razy szczęścia i sporo meczy przegraliśmy bo bardzo dobrej grze różnicą jednej bramki. Na pewno naszym autem w rundzie wiosennej będzie większa ilość spotkań rozgrywanych na Stadionie w Kole.