SENIORZY: Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2021-2022

To była niewątpliwie jesień pełna nieoczekiwanych wyników dla kibiców piłkarskich w Kole. Po derbowym zwycięstwie przy pełnych trybunach z Górnikiem Konin przyszły porażki ze spadkowiczami z III ligi (Wągrowiec, Swarzędz, Gniezno).

W 5 kolejce przyszło przełamanie i zwycięstwo z SKP Słupca 1:0, drużyna zaczęła wracać na właściwe tory, odnosząc ważne zwycięstwa. Końcówka sezonu pozostawia wiele do życzenia, a wiązało się to pośrednio z wykryciem w szeregach Pierwszej Drużyny zakażeń Covid-19.

"W przyszłości pragniemy zbudować silny, stabilny zespół, który w rozgrywkach IV ligowych będzie miał ugruntowaną renomę, a nie tylko drużynę bijącą się o utrzymanie. Pod względem sportowym nie odbiegaliśmy od wyżej notowanych przeciwników to jest bardzo budujące i jak to w piłce bywa przy odrobinie szczęścia ilość punktowa mogła być znacznie większa!" - podsumował trener Łukasz Kujawa

Niestety nie obyło się bez poważnych kontuzji, których doznali Kacper Getrzkie oraz Maksymilian Szymczak. Zawodnikom życzymy szybkiego powrotu na boiska i z niecierpliwością oczekujemy na wznowienie treningów.