SENIORZY: Podsumowanie rundy jesiennej w IV lidze

Drużyna MKS Olimpii Koło prowadzona przez trenera Tomasza Mikusika w sezonie 2017/2018 została Mistrzem Konińskiej Klasy Okręgowej. W nowym sezonie 2018/2019 występowała na poziomie nowej, zreformowanej IV ligi. W 19 spotkaniach kolanie zdobyli jedynie 5 punktów, wygrywając jedno spotkanie z Kotwicą Kórnik, dwa razy zremisowała (0:0 z KS Opatówek, 1:1 z Wartą Międzychód) oraz przegrywając niestety pozostałe szesnaście spotkań. Większość spotkań kolanie przegrywali jedną bramką, które mogły skończyć się korzystniej dla podopiecznych trenera Tomasza Mikusika (1:2 Pogoń Nowe Skalmierzyce, 0:1 Zjednoczeni Trzemeszno, 3:4 Unia Swarzędz, 0:1 Centra Ostrów Wielkopolski, 2:3 Nielba Wągrowiec, 3:4 Polonia Kępno, 2:3 Krobianka Krobia, 0:1 Polonia Leszno, 2:3 Ostrovia Ostrów Wielkopolski). Zaznaczyć należy, że kadra Olimpii Koło jest najmłodszą drużyną w obecnych rozgrywkach. Średnia wieku to 20,5 lat.

W rundzie wiosennej podopiecznych trenera Tomasza Mikusika czeka bardzo trudna walka o utrzymanie się na poziomie IV Ligi Wielkopolskiej.

W gronie najskuteczniejszych zawodników należy wyróżnić Macieja Rojewskiego (na zdjęciu), który zdobył 7 bramek.

.

TABELA RUNDY JESIENNEJ KONIŃSKIEJ KLASY OKRĘGOWEJ sezonu 2017/2018: