SENIORZY: Podsumowanie sezonu 2017/2018

MKS Olimpia Koło w sezonie 2017/2018 zdobyła Mistrzostwo Konińskiej Klasy Okręgowej i awansowała do IV Ligi Wielkopolskiej.

Drużynę seniorów MKS Olimpii Koło w sezonie 2017/2018 prowadziło dwóch trenerów. W rundzie jesiennej za wyniki kolan odpowiadał Piotr Krzyżanowski, który w przerwie zmienił posadę trenerską i przeszedł do Polonusa Kazimierz Biskupi. W rundzie wiosennej kolan prowadził również dobrze znany jako były zawodnik i trener drużyny z Koła Tomasz Mikusik. O mistrzostwo jak i awans do IV ligi walka toczyła się pomiędzy .... Polonusem i Olimpią Koło. Potknięcie w końcówce sezonu Polonusa i stratę punktów wykorzystali podopieczni Tomasza Mikusika, którzy konsekwentnie ale i z umiarem realizowali swoje zadanie. Swoją wyższość udowodnili w ostatnim spotkaniu na pożegnanie z ligą, gdzie rozgromili Płomień Nekla aż 6:0.

Kolanie w całym sezonie wygrali 20 spotkań, 8 razy dzielili się punktami na boisku i tylko 2 razy uznali wyższość przeciwników (1:2 GKS Sompolno i 0:2 z Wilkami Wilczyn) strzelając 81 bramek i tracąc zaledwie 16 goli.

Najskuteczniejszym strzelcem Konińskiej Klasy Okręgowej oraz zawodnikiem MKS Olimpii Koło został Mateusz Czajka, który 26 razy pokonał bramkarza rywali.