SENIORZY: Sensacyjna wygrana z Wartą Międzychód

W sobotę 23 marca na głównym boisku Stadionu Miejskiego w Kole IV-ligowa drużyna seniorów MKS Olimpii Koło (trener Tomasz Mikusik) rozegrała spotkanie 23 kolejki IV ligi wielkopolskiej z Wartą Międzychód.

Kolanie sensacyjnie po pierwszej połowie prowadzili 1:0, po bramce Patryka Olczyka w 27 minucie. Warta mogła wcześniej objąć prowadzenie, jednak w 15 minucie przestrzelili rzut karny.

Zaraz na początku II połowy kolanie strzelili drugą bramkę. W 48 minucie bramkę dla kolan strzelił Bartosz Kowalski.

Kluczowe chwilę dla tego spotkania nastąpiły pomiędzy 79 a 84 minutą. Bezradni goście stracili aż trzy bramki. Najpierw w 79 minucie bramkę strzelił 17-letni Szymon Bartosik, następnie po chwili rzut karny wykorzystał Kamil Jaroszewski, a w 84 minucie bramkę na 5:0 zdobył rezerwowy tego dnia Maciej Graliński.

Kolanie odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, i drugie w całym sezonie. Wygrana o tyle okazała że Olimpia strzeliła aż 5 bramek.

MKS OLIMPIA Koło - WARTA Międzychód 5:0 (1:0)

1:0 - Patryk Olczyk (27')

2:0 - Bartosz Kowalski (48')

3:0 - Szymon Bartosik (79')

4:0 - Kamil Jaroszewski (80' - rzut karny)

5:0 - Maciej Graliński (84')

żółte kartki: Dawid Nowak, Wiktor Małecki