SENIORZY: WYGRANA Z POLONUSEM KAZIMIERZ BISKUPI

sobotę 17 września na Stadionie 700-lecia w Kazimierzu Biskupim drużyna seniorów MKS Olimpii Koło(trener Piotr Krzyżanowski) rozegrała spotkanie ligowe w ramach 6 kolejki Konińskiej Klasy Okręgowej z drużyną Polonusa Kazimierz Biskupi.
Kolanie po bramkach strzelonych w drugiej połowie autorstwa Piotra Andrzejczaka i Michała Kozajdy wygrali 2:0.

POLONUS Kazimierz Biskupi - MKS OLIMPIA Koło 0:2 (0:0)

0:1 - Piotr Andrzejczak (52')
0:2 - Michał Kozajda (75')

Pierwsza połowa to bardzo statyczne spotkanie mimo wszystko z dużą przewagą kolan, którzy stworzyli sobie bardzo dużo sytuacji podbramkowych. Niestety żadna z nich nie znalazła finału w bramce przeciwnika. W 40 minucie spotkania czerwoną kartką ukarany został zawodnik Polonusa. Do przerwy pozostał wynik bezbramkowy. Po przerwie Olimpia wyszła bardziej zmotywowana spychając przeciwnika do głębokiej obrony co w efekcie przyniosło korzyść w 52 minucie spotkania.

Piotr Andrzejczak minął trzech przeciwników przed polem karnym zagrywając do boku na Filipa Zborowskiego, ten dośrodkował idealnie na głowę przysłowiowego ,,Pestki'' i Olimpia prowadziła 1:0. Gdy wszyscy myśleli, że bramki dla Olimpii to tylko kwestia czasu w 63 minucie spotkania drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Piotr Rutkowski i liczba graczy na boisku się wyrównała.

To spowodowało, że mecz stał się bardziej otwarty. Piłkarze z Kazimierza ruszyli śmielej do ataków, a to wykorzystała kolska Olimpia i tak w 75 minucie po podaniu od Kamila Jaroszewskiego w dobrej sytuacji znalazł się Michał Kozajda który pięknym strzałem z powietrza z 25 metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy i ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Olimpii Koło.