Akademia "MAŁA OLIMPIA" ma już rok

Mija rok jak przy klubie MKS Olimpia Koło funkcjonuje Akademia ,,Mała Olimpia’’. W swoich strukturach zrzesza dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Obecnie regularnie trenuje ponad 210 dzieci co pokazuje, że praca trenerów idzie w dobrym kierunku. Dzięki przychylności władz miasta i otrzymanej dotacji mamy możliwość dalszego rozwoju.

"Cieszy nas bardzo ten fakt, że Akademia doczekała się swojego pierwszego roczku, a tak bardzo poważnie mamy bardzo wiele pomysłów żeby wszystko podążało w jeszcze lepszym kierunku. Stawiamy zdecydowanie na rozwój. Ujednolicony został system szkolenia oparty na Narodowym Modelu Gry, a obecnie jesteśmy na etapie wprowadzania nowego projektu, który ma na celu zmniejszenie grup ćwiczebnych, dobór dzieci pod względem roczników i umiejętności" - podsumował 12 miesięcy działania koordynator Akademii Piotr Górski.

W każdym roczniku będzie grupa wiodąca licząca 12 zawodników i grupa mniej zaawansowana piłkarsko, dzięki czemu każde dziecko będzie miało możliwość prawidłowego rozwoju. W każdej grupie zajęcia będzie prowadziło 2 trenerów - trener główny i jego asystent co spowoduje, że poprawi się jakość i intensywność jednostki treningowej. Należy zaznaczyć, że począwszy od dzieci 7 letnich każda grupa będzie uczestniczyła w rozgrywkach organizowanych przez koniński OZPN. Istotny jest fakt, żejako jedna z niewielu Akademii zwiększyliśmy ilość jednostek treningowych. Dzieci 9-letnie mają 10 jednostek treningowych w miesiącu, a 10 letnie i starsze już 12 jednostek w miesiącu. Mamy w planach rozpoczęcie treningów indywidualnych w grupach 4 osobowych dla dzieci które chciałyby trenować więcej.

Trzeba podkreślić, że nasze najmłodsze zespoły żak młodszy U8 i żak starszy U9 zajmują pierwsze miejsca w rozgrywkach KOZPN, natomiast orliki U11 i U 10 odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Choć wynik nie jest tu najważniejszy, jednak napawa optymizmem i mobilizuje do jeszcze cięższej pracy.

Naszym głównym celem jest, aby dzieci z Koła i okolic miały możliwość trenowania w dobrze funkcjonującej Akademii. Wierzymy, że na 100-lecie klubu MKS Olimpia Koło, które przypada w przyszłym roku będziemy zrzeszać dużo więcej młodych adeptów piłki nożnej. Zapraszamy więc do udziału w zajęciach najmłodszych piłkarzy tej naszej kolskiej społeczności w klubie z prawie 100- letnią tradycją.

Więcej szczegółów można otrzymać dzwoniąc do trenera koordynatora Akademii: Piotr Górski: 696 987 120