Akademia "MAŁA OLIMPIA" z certyfikatem PZPN ??

W poniedziałek 20 maja w Koninie odbyło się spotkanie informacyjne z przedstawicielem PZPN Łukaszem Nowakiem, specjalistą ds. rozwoju piłki amatorskiej w województwie wielkopolskim.

Spotkanie polegało na przedstawieniu warunków certyfikacji szkółek piłkarskich. MKS Olimpię Koło reprezentowali Damian Fogiel, sekretarz Zarządu i trener drużyn młodzieżowych oraz Piotr Górski, trener koordynator Akademii "Mała Olimpia" i trener drużyn młodzieżowych.

Jednym z najważniejszych celów tego programu jest rozszerzenie dostępu do nowoczesnego treningu, dotarcie do jak najmłodszych kategorii wiekowych (6-13 lat) z profesjonalnym szkoleniem. Takim, w którym już w tym wieku będą stosowane właściwe metody, nawyki piłkarskie oraz budowane cechy przyszłego profesjonalnego piłkarza.

MKS Olimpia Koło 1 kwietnia 2018 powołała w swoich strukturach szkoleniowych Akademię "Mała Olimpia", której celem było poprawa treningów w mniejszych grupach, podział grup, jak i szkolenie oparte o Akademię Mobilną Orłów i Narodowy Model Gry.

Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione wten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

"Stawiamy na rozwój szkoleniowy w Akademii "Mała Olimpia". Zrobiliśmy już pierwszy krok rok wcześniej. Myślę że warto dalej inwestować w Akademię i stawiać kolejne kroki do przodu. Program certyfikacji prowadzony przez PZPN na pewno przysporzy nam samych korzyści" - powiedział Piotr Górski, koordynator Akademii "Mała Olimpia".

Fundamentalnym założeniem Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego w szkółkach piłkarskich.Dzięki Programowi Certyfikacji Szkółek, rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników. W ramach Programu Certyfikacji szkółki otrzymają od Polskiego Związku Piłki Nożnej możliwość bezpłatnego korzystania z systemów informatycznych do zarządzania procesami szkoleniowymi oraz administracją szkółki. Wysokie standardy przyjęte w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich gwarantują, iż szkółka piłkarska, która otrzyma certyfikat, uzyska przewagę rynkową poprzez unikalne wyróżnienie współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

"Dołączenie do programu certyfikacji szkółek piłkarskich będzie dla nas Zarządu na pewno kolejnym wyzwaniem. O tyle trudnym, że na początku lipca odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-wyborcze, że zmianie może ulec cały Zarząd Klubu. Mamy jednak nadzieje, że kolejna kadencja nowego Zarządu również będzie miała na uwadze rozwój Akademii. Sam program certyfikacji jest długofalowy i długofazowy. Potrzebujemy kilku miesięcy, aby dobrze do niego się przygotować. Czeka nas ogromna praca w przede wszystkim dokumentacji elektronicznej bazy systemowej PZPN stworzonej na potrzeby tego programu. Nasza praca zostanie oceniona osobiście przez przedstawicieli PZPN. Dla miasta Koło będzie to na pewno ogromne wyróżnienie i renoma, gdzie MKS Olimpia Koło będzie certyfikowaną szkółka piłkarską. Na chwilę obecna spełniamy już warunki na brązowy certyfikat, jednakże chcemy powalczyć o srebrną odznakę." - powiedział Sekretarz Zarządu i trener drużyn młodzieżowych Damian Fogiel