Byli pierwsi, uratowali życie zawodnikowi Olimpii Koło

Rzadko bywa, że informujemy o takich wydarzeniach na naszej stronie, ale jednak. Serce i rozum jest zawsze blisko temu gdy ktoś cierpi. Jesteśmy na dobre i złe.

W sobotę 8 września Krystiana Sowę zawodnika Młodzika Starszego MKS Olimpii Koło rocznik 2006 (trener Damian Fogiel) odwiedzili Strażacy (celowo z dużej litery) który pierwsi udzieli pomocy "Sówce" w tragicznym wypadku samochodowym, który miał miejsce 6 sierpnia na autostradzie A2 pod Wrześnią.

Strażakom z średzkiej Państwowej Straży Pożarnej należą się ogromne brawa i podziw. Ratują życie, gasząc pożary, potrafią również udzielić pomocy w tak ważnym dla życia momentach.

Strażacy, Eryk Wojnicz, Jarosław Kalak, Mateusz Olejniczak (od lewej) zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla rodziny Krystiana Sowy. Całą zebraną kwotę przekazali osobiście podczas wizyty o Krystiana. Oprócz pieniędzy strażacy przekazali dwojgu dzieci (Krystianowi i Karolinie) "Misie Ratownisie". Wdzięczna za wsparcie rodzina Krystiana Sowy zadeklarowała chęć odwiedzić jednostki średzkiej komendy PSP.