Akademia MAŁA OLIMPIA ogłasza nabór do grup dziecięcych

Akademia "MAŁA OLIMPIA" ogłasza nabór do drużyn piłkarskich dziecięcych i młodzieżowych działających przy MKS Olimpii Koło.

Akademia "Mała Olimpia" ogłasza nabór do drużyn dziecięcych. Grupy trenują 2-3 razy tygodniowo w zależności od wieku. Uczestniczą również w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, biorą udział w turniejach oraz w spotkaniach kontrolnych i towarzyskich.

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI CHĘTNE DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH- NABÓR TRWA CAŁY ROK

Telefon do koordynatora Akademii:696 987 120 - Piotr Górski

Rocznik 2009 - Jacek Czaplewski (tel: 605 419 890)

Rocznik 2010 - Piotr Górski

Rocznik 2010 - Artur Rosiak (tel: 723 555 532) grupa naborowa

Rocznik 2011 - Piotr Górski

Rocznik 2011 - Krzysztof Radwański (tel: 601 191 300) grupa naborowa

Rocznik 2012 - Damian Fogiel

Rocznik 2012 - Adam Trzeszczyński (tel: 533 526 655) grupa naborowa

Rocznik 2013 - Grzegorz Bandziorowski

Rocznik 2013 - Damian Fogiel (tel: 505 842 473) grupa naborowa

Rocznik 2014/2015 - Damian Fogiel (tel: 505 842 473) grupa naborowa

Założyliśmy wspólnie z Zarządem, że Akademia będzie obejmować dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Pomysł na utworzenie Akademii przy klubie zrodził się kiedy zauważyliśmy, że w pewnym momencie szkolenie nie do końca było takie jakbyśmy chcieli. W związku z tym, że nabór trwał cały rok nowe dzieci które przychodziły do klubu trafiały do jednej grupy. Grupy stawały się bardzo liczne i zróżnicowane wiekowo, co za tym idzie jednostki treningowe były mało atrakcyjne i brakowało jakości. Dziś wszystko jest usystematyzowane. Podzieliliśmy dzieci według rocznika i stworzyliśmy grupy w których trenują dzieci bardziej zaawansowane piłkarsko i grupy, gdzie małe pociechy potrzebują jeszcze więcej formy zabawowej. Każda z grup liczy około 15 zawodników, dzięki czemu trenerzy mają większą możliwość nauczyć poprawnej techniki piłki nożnej co w tym wieku jest kluczowe. Nowe dzieci które przychodzą do Akademii trafiają do grupy mniej zaawansowanej, a w przypadku szybkiego ich rozwoju będą mieli możliwość trenowania w grupach zaawansowanych. Najmłodszą grupą są dzieci z rocznika 2013/2014 którzy już systematycznie trenują.

Kolejną rzeczą którą sukcesywnie wprowadzamy jest zwiększenie jednostek treningowych do trzech. Zdajemy sobie sprawę, że w Akademii mamy niesamowity potencjał i chcemy to mądrze wykorzystać. Trenując więcej oczywiście mając na uwadze obciążenia na pewno wyszkolimy więcej klasowych zawodników, którzy będą odpowiednio przygotowani do gry w ligach wojewódzkich.

Myślę, że ważną rzeczą którą wprowadziliśmy jest ujednolicenie procesu szkolenia, opartego na Narodowym Modelu Gry oraz Akademii Młodych Orłów. Oparliśmy się na projektach Polskiego Związku Piłki Nożnej, które dla nas trenerów stały się inspiracją do lepszej pracy. Każdy z trenerów ma stworzony miesięczny plan treningowy. Do dyspozycji ma szereg środków treningowych, które zostały utworzone na potrzeby Akademii. Dzięki temu, każdy trener do zajęć jest zawsze przygotowany. Chcemy się tego trzymać, mieć kontrolę nad tym co i w jakim wymiarze czasowym robimy. Myślę, że w ten sposób nie zaniedbamy czegoś, co w późniejszym czasie ciężko było by nadrobić.

Chcemy się rozwijać poprzez gry kontrolne z silniejszymi rywalami. Najmłodsze nasze grupy z rocznika 2012 i 2013 grały już mecze z rówieśnikami z innych klubów, nie tylko z wielkopolski. Mamy w planach jeszcze kilka meczy. Kolejną rzeczą którą wprowadzamy jest obóz sportowy. Dzieci trenujące w Akademii wyjeżdżają w sierpniu na obóz do Ustki. Cieszy duże zainteresowanie obozem. Mamy już chętnych ponad 50 dzieci. Ciekawostką jest fakt, że najmłodsza grupą która będzie uczestniczyć w obozie to dzieci 7-8 letnie.

Chcemy być rozpoznawalni. Stworzyliśmy własne logo ,,Małej Olimpii’’ i docelowo wszystkie dzieci trenujące w Akademii będą ubrane jednolicie. Mamy jeszcze kilka pomysłów. Jednym z nich jest trening indywidualny w grupach maksymalnie 4 osobowych dla dzieci które chciałyby trenować więcej. Każda z grup przejdzie testy piłkarskiej sprawności technicznej. Testy te powtórzymy za rok, a będą miały na celu scharakteryzowanie zawodników. Będziemy widzieć kto w jakim elemencie zrobił postęp, a nad czym trzeba więcej popracować. Chcemy stworzyć dogodne warunku, aby dzieci z Koła i okolic mogły trenować w dobrze funkcjonującej Akademii przy macierzystym klubie jakim jest niewątpliwie MKS ,,Olimpia” Koło.

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI CHĘTNE DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH- NABÓR TRWA CAŁY ROK

Telefon do koordynatora Akademii: 696 987 120 - Piotr Górski