IV LIGA: MKS Olimpia Koło - Centra Ostrów Wlkp. 3:2

W sobotę 30 kwietnia MKS Olimpia Koło (trener Łukasz Kujawa) rozegrała na Stadionie MOSiR w Kole spotkanie 28 kolejki IV ligi wielkopolskiej ARTBUD z drużyną Centry Ostrów Wielkopolski..

Nie co pond 2 miesiące temu Centra wygrała z Olimpia w Kole w ramach rozgrywek Pucharu Polski WZPN. Tym razem podopieczni trenera Łukasza Kujawy byli chętni rewanżu.

Początek spotkania ułożył się pod dyktando kolan. Już w 17 minucie piłkę do siatki głową skierował Mateusz Czajka. Po kilki minutach goście zdobyli bramkę wyrównującą egzekwując skutecznie rzut karny. Kolanie nie czekali długo, aby ponownie objąć prowadzenie, bo już w 27 minucie piłkę po strzale z 25 metrów do bramki skierował Jan Iwulski. I połowa zakończyła się prowadzeniem Olimpii Koło 2:1.

II połowa zapowiada się również emocjonująco. Centra nie czekała, chciała zmienić wynik meczu i już w 49 minucie doprowadziła do remisu po rajdzie przez połowię boiska i bramce Jana Kłobuska. Kolanie podrażnieni próbują ponownie wyjść na prowadzenie i już w 59 minucie. Po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Adrian Górecki i kolanie znów prowadzili.

Na uwagę zasługuje 75 minuta. Na boisku pojawił się trenujący od dłuższego czasu z kolską Olimpią kolumbijczyk Janner Enrigue Fernadez Pinto zmieniając strzelca bramki Jana Iwulskiego. Kolumbijczyk witany był gromkimi brawami. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Kolanie przerwali passę 7 meczy bez zwycięstwa.

MKS OLIMPIA Koło - CENTRA Ostrów Wielkopolski 3:2 (2:1)
1:0 - Mikołaj Czajka (17')

1:1 - Jakub Michalski (23')

2:1 - Jan Iwulski (27')

2:2 - Jan Kłobusek (49')

3:2 - Adrian Górecki (59')