SENIORZY: Olimpia Koło przegrywa sparing w ostatnich minutach

W piątek 10 lutego na kompleksie boisk piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie drużyna seniorów MKS Olimpii Koło (trener Piotr Krzyżanowski) rozegrała drugie spotkanie kontrolne w ramach przygotowań do wiosennej rundy w konińskiej klasie okręgowej z drużyną KS Kutno (IV liga łódzka).
Kolanie przegrali 2:4, tracąc dwie bramki w ostatnich 3 minutach spotkania.

KS Kutno - MKS OLIMPIA Koło 4:2 (1:0)

1:0 - bramka dla KS Kutno (24')

1:1 - Mateusz Czajka (60' - rzut karny)

2:1 - bramka dla KS Kutno (70')

2:2 - Przemysław Pawlak (75')

3:2 - bramka dla KS Kutno (88')

4:2 - bramka dla KS Kutno (90'+1)

Trener Krzyżanowski dał szansę w tym meczu pokazania się większości zawodnikom i wystawił na to spotkanie dwie jedenastki.

Pierwsze 24 minuty spotkania to bardzo wyrównana gra obu zespołów, które stwarzały sobie sytuację podbramkowe. Pierwsi jednak bramkę strzelili goście w 25 minucie. Po bramce zespół z Kutna osiągnął optyczną przewagę, Olimpia starał się wyprowadzać groźne kontrataki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Olimpia w drugiej połowie wyszła odmieniona i to nasz zespół zaczął kontrolować grę i stwarzać sobie sytuacje podbramkowe i tak w jednej z takich akcji sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym piłkarza z Kutna, a na bramkę zamienił go Mateusz Czajka w 60 minucie spotkania. Kutnowscy piłkarze odpowiedzieli w 70 minucie meczu zdobywając bramkę po błędzie kolskiej defensywy. W 75 minucie po bardzo ładnej akcji prawym skrzydłem w pole karne z piłką wpadł Przemysław Pawlak i uderzeniem na długi słupek nie dał szans bramkarzowi doprowadzając do remisu. Gdy wszyscy myśleli, że wynik spotkania się nie zmieni piłkarze z Kutna w 88 minucie zdobyli kolejną bramkę wykorzystując zamieszanie w polu karnym. W doliczonym czasie wynik spotkania na 4:2 podwyższyli kutnianie strzelając bramkę po rzucie karnym. Była to 91 minuta spotkania, ustalając wynik końcowy meczu.

SKŁAD MKS Olimpii Koło:

(I połowa): Łukasz Szymański - Piotr Rutkowski, Dawid Wiśniewski, Piotr Andrzejczak, Konrad Cieślak, Michał Kozajda, zawodnik testowany, Mariusz Nieznalski, Ariel Szczesiak, Miłosz Powietrzyński, Paweł Powietrzyński

(II połowa) Zawodnik testowany - Radosław Urbaniak, Dawid Wiśniewski, Zawodnik testowany, Wiktor Małecki, Krzysztof Cichos, Michał Rutkowski, Adrian Gołdyn, Kuba Brudnicki, Przemysław Pawlak, Mateusz Czajka

Trener drużyny: Piotr Krzyżanowski

Kierownik drużyny: Tomasz Cieślak