SENIORZY: WAŻNA WYGRANA Z GKS SOMPOLNO

sobotę 10 września na Stadionie Miejskim Kole drużyna seniorów MKS Olimpii Koło(trener Piotr Krzyżanowski) rozegrała spotkanie ligowe w ramach 5 kolejki Konińskiej Klasy Okręgowej z drużyną GKS Sompolno.
Zważywszy na fakt, iż po czterech kolejkach obydwie drużyny zajmowały czołowe miejsca w tabeli spotkanie zapowiadało się emocjonująco.

MKS OLIMPIA Koło - GKS Sompolno 3:1 (1:0)

1:0 - Mariusz Nieznalski (9')
1:1 - bramka dla GKS Sompolno (17')
2:1 - Ariel Szczesiak (42')
3:1 - Radosław Urbaniak (70')

Pierwsza połowa spotkania to duża dominacja kolskiego zespołu i to potwierdziło się już w 9 minucie gdzie po błędzie defensywy gości piłkę przed polem karnym przejął Mariusz Nieznalski i wygrywając pojedynek 1 na 1 zdobywa bramkę na 1:0.

Dalsza część meczu to ciągła przewaga Olimpii która po stałych fragmentach gry tafia raz w supek raz w poprzeczkę. Niestety w 17 min następuje dekoncetracja kolskiej obrony i piłkę pod nogi otrzymuje zawodnik z Sompolna wbiegając w pole karne strzela wyrównując wynik spotkania. Kolanie po bramce ruszyli do ataków co przyniosło korzyść w postaci drugiej bramki po świetnym podaniu z środka pola przez Marcina Zawadzkiego do piłki dobiega Ariel Szczesiak i rajdem prawą stroną boiska wchodzi w pole karne zdobywając bramkę na 2:1.

Taki wynik utrzymał się do przerwy. Druga połowa spotkania to bardzo dobra gra organizacyjna kolskiej Olimpii, która kontrolowała to co dzieje się na boisku nie dając tym samym możliwości gry przeciwnika. W 70 min kropkę nad ,,i'' postawił Radosław Urbaniak, który po rzucie z autu i zbiciu piłki w pole karne zachował się bardzo przytomnie wyprzydzając bramkarza i strzelając na 3:1.

Do końca meczu wynik się nie zmienił choć Olimpia miała jeszcze kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia bramki.

SKŁAD MKS Olimpii Koło:
Bartosz Kordylewski - Konrad Cieślak, Radosław Urbaniak, Piotr Andrzejczak (18' Michał Kozajda), Piotr Rutkowski, Mchał Rutkowski, Mariusz Nieznalski, Kamil Jaroszewski (82' Adrian Gołdyn), Ariel Szczesiak, Filip Zborowski (73' Paweł Powietrzyński), Marcin Zawadzki (46' Przemysław Pawlak)

Trener drużyny:Piotr Krzyżanowski
Kierownik drużyny:Tomasz Cieślak